Filtry workowe MDC (Modular Baghouse Collectors) to nowoczesne części zamienne do zaawansowanych technologicznie przemysłowych systemów odpylania. Są wykonywane z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu wyróżniają się żywotnością oraz mnogością zastosowań. W przypadku workowych systemów wspomniane worki są bardzo istotnym elementem eksploatacyjnym, a więc wymagają cyklicznych wymian. Chcąc zaoszczędzić koszty oraz czas, warto sięgać po najlepsze rozwiązania. Filtry workowe MDC marki Donaldson cechują się niesamowitą skutecznością, co można zawdzięczać włóknom Dura-Life™. Worki opcjonalnie mogą zostać wykonane z Ultra-Web®.
Filtry MDC Dura-Life™ – to bardzo dobrze wykonane filtry workowe, które powstały w procesie plątania hydraulicznego (przy mieszaniu włókien wykorzystuje się wodę), dzięki czemu powstaje materiał o mniejszych porach, co przekłada się na lepsze obciążenie powierzchniowe pyłem. Tymczasem konwencjonalne worki poliestrowe są bardziej porowate, przez co zanieczyszczenia mogą osadzać się na tkaninie i zmniejszać żywotność produktu. Worki Dura Life zapewniają bardziej skuteczne czyszczenie impulsowe oraz mniejszy spadek ciśnienia. Według badań producenta, żywotność omawianych worków jest około 2-3 razy większa, niż w przypadku zwyczajnych, poliestrowych modeli. Co istotne, filtry workowe MDC poza swoją trwałością znacznie zmniejszają emisję pyłu, który wydostaje się do powietrza (nawet o 30%). Usuwane są nawet niewielkie cząstki o średnicy poniżej 2,5 mikrona.
Filtry Ultra-Web SB-Ultra-Web to innowacyjne włókna używane m. in. do produkcji worków MDC. Tkanina jest uzyskiwana w procesie elektroprzędzenia, dzięki któremu wytwarzają się bardzo cienkie, a jednak sprężyste włókna o średnicy około 0,2-0,3 mikrona. Tworzy się z nich wstęgę, która cechuje się trwałością i dobrą przestrzenią między wspomnianymi włóknami, co przekłada się na skuteczne zatrzymywanie pyłu na powierzchni tkaniny. Dzięki temu możliwe jest submikronowe wychwytywanie cząstek pyłu. Opinie ekspertów potwierdzają, że dzięki technologii obciążenia powierzchniowego żywotność filtra zwiększa się. Co istotne, lepsze czyszczenie impulsowe i mniejsze spadki ciśnienia roboczego sprawiają, że cena pracy urządzenia jest niższa – system filtracji nie potrzebuje tyle energii. Natomiast podłoże typu spunbound zapewnia odporność na wysokie temperatury, chemikalia, wilgoć i pył ścierny.