Aktualności

Przemysłowe usuwanie odpadów

30 kwietnia 2021
kubły na śmieci

Na przełomie ostatnich kilkunastu lat, przemysł w naszym kraju wykonał znaczący krok do przodu. Rozwój ten w bezpośredni sposób wpłynął również na komfort naszego życia, które dzięki wielu produktom, stało się dużo bardziej wygodne, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Niestety wraz z rozwojem przemysłu pojawił się nowy problem, jakim są opady powstające podczas produkcji towarów, które należy odpowiednio zagospodarować. Zgodnie z polskimi przepisami prawnymi, każdy przedsiębiorca, w którego zakładzie powstają odpady produkcyjne, jest zobowiązany do ich zagospodarowania. Może to zrobić sam, lub powierzyć specjalizującej się tym firmie. Przedsiębiorca taki, powinien jednak posiadać w swoim zakładzie system, pozwalający na ich odprowadzanie i magazynowanie.

System usuwania odpadów produkcyjnych

Nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne, opierają się w dzisiejszych czasach w dużej mierze na automatyzacji i robotyzacji. Coraz częściej stawiają na robotyzację czynności, które wykonywane były wcześniej przez ludzi. Jest to spowodowane chęcią znacznego przyspieszenia produkcji, a co za tym idzie, zwiększenia zysku netto przedsiębiorstwa. Zwiększone tempo stawia przed przedsiębiorcą niemałe problemy związane z odbiorem odpadów produkcyjnych. Odbiór powinien odbywać się bowiem automatycznie w taki sposób, aby nie hamował produkcji. Nasza firma może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w kwestii projektowania i produkcji systemów do przemysłowego usuwania odpadów produkcyjnych z linii. Oferujemy między innymi najwyższej jakości pneumatyczne odciągi przemysłowe ścinków i opadów. Możemy do nich zaliczyć w szczególności ścinki produkcyjne, wykroje, wstęgi, etykiety samoprzylepne, resztki opakowań czy pył drzewny i drzazgi powstające podczas obróbki drewna w zakładach meblowych. Jest to oczywiście wyliczenie przykładowe, a nasza firma jest otwarta na współpracę. Co niezmiernie ważne, nasi inżynierowie projektują system utylizacji odpadów przemysłowych skrojony do waszych potrzeb. Dzięki temu macie pewność, że całość będzie działała efektywnie, a odbiór odpadów przemysłowych nie będzie powodował problemów podczas produkcji.

Jak segregować odpady przemysłowe?

Jeżeli macie już system odpowiedzialny za pneumatyczne usuwanie odpadów przemysłowych, warto pomyśleć nad ich segregacją. W zależności od potrzeb możemy rozdzielić i odpowiednio posegregować różne rozdaje materiałów np. papier biały od kolorowego, folie od pianki itd. Posiadamy również elementy instalacji potrzebne przy segregacji frakcji materiału czyli system SPS, system powietrznej segregacji odpadów. Jest to system, przeznaczony głównie do mniejszych frakcji odpadów, takich jak plastiki, folie, trociny czy paski papieru. SPS oparty jest również na pneumatyce, która pomaga odseparować lekkie odpady, a następnie oddzielić je w linii technologicznej segregacji. Stworzenie systemu powietrznej segregacji odpadów możecie również powierzyć naszej firmie. Co przy tym istotne – wszystkie projektowane przez nas rozwiązania są możliwie energooszczędne.