Aktualności

Przejezdne odkurzanie przemysłowe – wady i zalety

30 kwietnia 2021
rury od wentylacji

W fabrykach bardzo często dochodzi do zapylenia obszaru pracy. Stwarza to spory problem w komforcie pracy oraz prawidłowym funkcjonowaniu maszyn przemysłowych. Wszelkie zanieczyszczenia oraz pyły osadzające się na konstrukcji maszyn skracają ich żywotność, oraz zwiększają częstotliwość możliwych awarii. Sprzyja to postojom produkcyjnym i zwiększeniu nakładu finansowego, co nie jest korzystne dla polityki jakiejkolwiek firmy. Dodatkowo komfort i bezpieczeństwo pracy w danym otoczeniu powinno być sprawą priorytetową. Zdrowie potencjalnego pracownika wpływa na jego siłę i wydajność roboczą. Aby poprawić warunki panujące w obiektach przemysłowych, warto zainteresować się przejezdnymi odkurzaczami przemysłowymi.

Przejezdne odkurzacze przemysłowe – krótko o ich budowie i działaniu

Przejezdne odkurzacze można porównać do odkurzaczy domowych, lecz mają one o wiele więcej mocy i służą do usuwania innego rodzaju zanieczyszczeń – zarówno na sucho jak i na mokro. Ich zastosowanie może mieć miejsce w wielu sektorach przemysłu, poczynając od farmaceutycznego, poprzez chemiczny, a kończąc na zakładach spożywczych. Rodzimy rynek oferuje różne modele odkurzaczy przemysłowych, które cechują się różną mocą czy pojemnością zbiornika. Wszystko zależy od rodzaju zanieczyszczeń, z jakimi odkurzacz przemysłowy musi sobie poradzić.

Istnieją odkurzacze przejezdne przemysłowe workowe i bezworkowe, których system pracy nieco się różni. Zazwyczaj podkreśla się większą siłę ssącą odkurzaczy bezworkowych w przeciwieństwie do ich workowych konkurentów, gdzie wraz z czasem pracy moc i siła ssąca spada. Natomiast odkurzacz bezworkowy wymaga częstszej wymiany filtrów. Ceny owych odkurzaczy są bardzo różne i należy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry.

Przejezdne odkurzacze pozwalają utrzymać właściwy porządek w miejscu pracy oraz zwiększyć komfort pracownika. Poszczególne przejezdne odkurzacze przemysłowe, których obudowa jest stworzona z kwasoodpornego surowca, pozwalają na pozbycie się bardzo niebezpiecznych substancji. Owa stal jest certyfikowana i bezpieczna w powyższym zastosowaniu. Poza tym istnieje kilka modeli, które służą do odciągania pyłów łatwopalnych. Zbiorniki w takich odkurzaczach są odporne na działanie kwasów oraz innych substancji żrących. Poza tym niezawodny system filtrów HEPA nie pozwala na wydostanie się pyłów z wnętrza urządzenia, co podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania. Bardzo duża siła ssąca, którą można regulować, pozwala na usunięcie pyłów i zanieczyszczeń w 100%, czy to z posadzki, czy urządzeń fabrycznych.

Jeżeli chodzi o konserwację i serwis przejezdnych odkurzaczy przemysłowych, to oferujemy także pełen zakres usług naprawczych.

Obsługa odkurzacza przemysłowego nie należy do skomplikowanych czynności, lecz stawiając na profesjonalizm w naszej ofercie można znaleźć przeszkolenie pracowników z prawidłowej i bezpiecznej obsługi urządzenia.

Należy podkreślić, że przejezdne odkurzacze przemysłowe są energooszczędne i nie generują wysokich kosztów utrzymania.

Przejezdne odkurzacze przemysłowe zalety i wady – podsumowanie

Przejezdne odkurzacze przemysłowe są ogromnym krokiem w kierunku “czystego” przemysłu, co dodatkowo może zachęcić wiele osób do pracy w owym sektorze. Wiele ludzi obawia się bezpośredniego kontaktu z niebezpiecznymi substancjami, a owe odkurzacze gwarantują bezpieczeństwo w miejscu pracy. Przejezdne odkurzacze mają wiele zalet, w tym mobilność pozwalającą na szeroki zakres dostępności w wielu miejscach fabryki. Wszelkie awarie są naprawiane przez naszych serwisantów w bardzo szybkim tempie, więc nie ma obawy o dłuższą niedostępność odkurzacza. Jedyną wadą, która nasuwa się od razu, jest głośność pracy urządzenia, lecz nieustanny postęp technologiczny pozwala na tworzenie modeli, które podczas swojej pracy nie generują zbyt wiele szkodliwych decybeli.