Aktualności

Ile kosztuje wentylacja mechaniczna?

30 kwietnia 2021
komin wentylacyjny

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń to element szalenie istotny, który wpływa na komfort pracy, jak i ogólne samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Z tego powodu wentylacja powinna być doprowadzona do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, czy biuro. Mimo wielu nowych rozwiązań i postępującej technologii w tej dziedzinie wiele domów jednorodzinnych nadal pozostaje przy tradycyjnej formie wentylacji grawitacyjnej, gdzie cyrkulacja powietrza odbywa się poprzez naturalny ruch. Metoda ta, choć bardzo tania w stosowaniu jest jednak bardzo nieefektywna, a cyrkulacja powietrza jest nieporównywalnie mniejsza.

Alternatywą tradycyjnego rozwiązania jest wentylacja mechaniczna zarówno z odzyskiem ciepła, jak i bez niego. System ten, choć droższy od zwykłej wentylacji, generuje dużo lepsze parametry wentylacyjne oraz zapewnia filtrację powietrza niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatur co znacząco wpływa na ogólny komfort użytkowników. Co więcej, system ten wyposażony jest w urządzenie do odzysku ciepła, czyli rekuperator. Pozwala on na zatrzymanie ciepła z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, co zmniejsza koszty ogrzewania o kilkadziesiąt procent w stosunku do wentylacji grawitacyjnej. Dzięki temu oprócz zysków związanych z lepszą wentylacją oszczędzamy na utracie ciepła, co jeszcze bardziej przemawia za zakupem takiego rozwiązania.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Zanim dowiesz się o tym, ile kosztuje wentylacja mechaniczna, warto zastanowić się nad paroma aspektami samego montażu i użytkowania. Przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad dokładnym rozplanowaniem wentylacji w danym zakładzie czy przedsiębiorstwie. Dużo zależy tutaj bowiem od profilu produkcji, stężenia niebezpiecznych substancji czy zapylenia, które musi być bezpiecznie odprowadzone. By to osiągnąć, oprócz samego systemu wentylacyjnego należy zastosować liczne filtry i separatory, które odbiorą zanieczyszczenia, by te nie dostały się do środka. Drugim ważnym aspektem jest również zastosowanie różnych systemów w poszczególnych pomieszczeniach. Niektóre miejsca pracy wymagają wentylacji miejscowej, by ograniczyć w ten sposób emisję szkodliwych substancji i zanieczyszczeń na całą halę. Dlatego tak ważne jest, by system był dokładnie zaprojektowany i odpowiednio połączony, bo tylko tak może działać prawidłowo.

Ile kosztuje wentylacja mechaniczna?

Nie da się ukryć, że wentylacja mechaniczna to dość zaawansowany system, który zapewnia bezpieczeństwo zarówno pracownikom w firmie, jak i mieszkańcom domów jednorodzinnych. By mógł działać sprawnie i bezpiecznie musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów, przy dużej staranności montażu. Z tego też powodu niesie to za sobą pewne koszty, z którymi należy się liczyć. Zastanawiając się, ile kosztuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, musisz liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 24 tysięcy złotych. Oczywiście dużo zależy tutaj od wielkości domu i indywidualnych wymagań. Oczywiście w obiektach przemysłowych koszty te będą o wiele większe, głównie ze względu na skalę budynku, ale i wymóg większej przepustowości systemu.

Doradztwo od samego początku

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje wentylacja mechaniczna z rekuperatorem dla twojego domu czy przedsiębiorstwa, możesz korzystać z naszej profesjonalnej wyceny, gdzie na podstawie założeń i projektu możemy bardzo dokładnie wyliczyć koszty z tym związane. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu projektów i profesjonalizm sprawia, że żadne wyzwanie nie jest nam obce. Oferujemy wyłącznie najwyższej jakości systemy sprawdzonych marek, co daje nam gwarancję zadowolenia naszych klientów. Potwierdzeniem tych słów są dziesiątki realizacji wykonane w całej Polsce i kolejne zaplanowane. Jeśli masz pytania i nie wiesz jaki system wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy rozwiążą wszelkie wątpliwości. Gwarantujemy profesjonalne podejście i rzetelność w realizacji. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź naszą ofertę!