Aktualności

Filtry workowe przemysłowe – najważniejsze informacje

30 kwietnia 2021
kratki wentylacyjne

Cechą charakterystyczną tzw. filtrów workowych jest zastosowanie w nich jako filtra tkaniny lub włókniny. Filtry workowe są stosowane szczególnie w trudnych aplikacjach, gdzie jest duże obciążenie pyłem lub pyły posiadają niekorzystne właściwości fizykochemiczne np. są zaolejone, cementują, są włókniste, lepkie. Najczęściej odpylacze tego typu stosuje się w takich gałęziach przemysłu jak produkcja materiałów budowlanych, hutnictwo, odlewnictwo, produkcja artykułów spożywczych czy chemicznych.

Przede wszystkim stosowanie filtrów workowych jest korzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ponieważ są one dużo wytrzymalsze od innych rozwiązań, stosowane tkaniny są tańsze od filtrów plisowanych, mają dużą przepustowość i niskie opory.

Rodzaje filtrów workowych

Jest kilka podstawowych rodzajów filtrów tkaninowych, które generalnie różnią się kształtem i położeniem filtrów. Najbardziej popularne są filtry z cylindrycznymi workami umieszczonymi pionowo oraz odpylacze z filtrami kieszeniowymi umieszczonymi poziomo lub pionowo.
Rozróżnia się również wiele rodzajów tkanin filtracyjnych. Mają one różne właściwości szczególnie w kwestii odporności na kwasy, zasady, oleje, wysoką temperaturę mogą posiadać dodatkowe membrany jak teflon, mogą być wygładzane, antyelektrostatyczne i wiele innych. Niezwykle ważne jest aby dobrać właściwą tkaninę do procesu.

Dlaczego warto odpylać z NAAR Technik?

Przede wszystkim specjalizujemy się w nowoczesnym odpylaniu przemysłowym. Stawiamy na indywidualne podejście do klienta, dzięki czemu jesteśmy w pełni zrealizować jego potrzeby, jak również doradzić. Realizujemy kompleksowe instalacje filtracji powietrza i likwidacji zanieczyszczeń pyłowych w przemyśle. Odpowiednio odpylające instalacje chronią zdrowie pracowników oraz, co również istotne, wpływają na efektywność pracy zakładu. W zależności od rodzaju zanieczyszczenia stosujemy filtry workowe, filtry patronowe, filtry mgły olejowej, filtry mokre, skrubery, płuczki, cyklony i inne odpylacze.

Ponadto oferujemy wszelkie działania związane z projektami, uruchomieniem i przeszkoleniem pracowników w zakładzie inwestora, a dodatkowo wszystkie swoje działania obejmujemy serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.