Instalacje wentylacji

Odciągi lotnych związków organicznych

Proces: Produkcja opakowań

Zainstalowana wydajność: 44 000 m3/h

Opis: Instalacja odciągów lotnych związków organicznych pochodzących z procesów nakładania farb na opakowania foliowe i ekstruzji folii. Wykonanie podłączenia drukarki i ekstrudera do dopalacza lotnych związków organicznych. Instalacja wykonana z rurociągów spiro o średnicy 1250 mm

Lotne związki organiczne – niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i środowiska

Lotne związki organiczne, oznaczane skrótem LZO oraz VOC, to grupa związków organicznych, cechująca się niską rozpuszczalnością w wodzie i wysoką prężnością pary. Bardzo szybko przechodzi ona w postaci gazu bądź pary, co oznacza, że z łatwością zmienia stan skupienia i ulatnia się do atmosfery.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lotne związki organiczne występują w wielu produktach używanych w domach m.in. w odświeżaczach powietrza w aerozolu, tuszach do drukarek, zmiękczaczach, klejach, masach gipsowych oraz produktach czyszczących.

Czytaj więcej…

Do lotnych związków organicznych zaliczają się głównie alkohole, ketony, estry i węglowodory aromatyczne. Tak jak większość substancji chemicznych, lotne związki organiczne to substancje chemiczne, zagrażające ludzkiemu zdrowiu. Nie dość, że wywierają bezpośredni wpływ na organizm, to dodatkowo mają niekorzystny zapach i przyczyniają się do powstawania smogu fotochemicznego.

Przebywając często i długo w pomieszczeniach z lotnymi związkami organicznymi, można zaszkodzić swojemu zdrowiu. Większość LZO podrażnia błony śluzowe, skórę, dogi oddechowe i oczy. Przebywając przez dłuższy czas w miejscu o wysokim stężeniu VOX, można narazić się dodatkowo na nudności, bóle i zawroty głowy, utratę przytomności, a nawet uszkodzenia układu nerwowego i nowotwory. Zatem, jak poradzić sobie z lotnymi związkami organicznymi w fabrykach i dużych zakładach produkcyjnych? Co zrobić, aby zabezpieczyć miejsce pracy przed LZO? Jeśli chcesz poznać skuteczny sposób, zapoznaj się z naszą realizacją!

Odciąg lotnych związków organicznych – nasza realizacja

Wśród naszych realizacji można znaleźć odciąg lotnych związków organicznych. Doskonale sprawdza się on podczas procesów nakładania farb na foliowe opakowania oraz ekstruzji folii. Wykonana przez nas instalacja została stworzona z rurociągów spiro o średnicy 1250 mm. Działa ona dzięki podłączeniu drukarki i ekstrudera do dopalacza lotnych związków organicznych. Jej wydajność wynosi: 44 000 m3/h. Instalacja skutecznie chroni przed niekorzystnym wpływem LZO na organizm. Niweluje ona z otoczenia wszelkie niebezpieczne związki – węglowodory aromatyczne i alifatyczne, terpeny, 4-fenylocykloheksen, dichlorobenzen, octan n-butylu i aceton.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat eliminacji lotnych związków organicznych przy pomocy wentylacji przemysłowej, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości i udzielimy szczegółowych informacji o odciągach lotnych związków organicznych.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom