Instalacje wentylacji

Wentylacja mechaniczna hali produkcji materiałów wygłuszających dla motoryzacji

Proces: Produkcja wygłuszeń dla motoryzacji

Zainstalowana wydajność: 100 000 m3/h

Opis: Instalacja wentylacji mechanicznej dwóch hal produkcyjnych obciążonych dużą i niezorganizowaną emisją pary wodnej, oparów substancji chemicznych oraz zyskami ciepła. Instalacje wykonano na centralach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Dodatkowo wykonano układy klimatyzacji stanowiskowej dla pracowników narażonych na podwyższoną temperaturę.

Przemysł motoryzacyjny zdecydowanej większości kojarzy się z fabrykami wypuszczającymi setki nowych samochodów dziennie, wielkimi pieniędzmi oraz ekskluzywnymi markami. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że produkcja samochodów może się także wiązać z niebezpieczeństwem, jeśli nie są przestrzegane odpowiednie normy i ustalone przepisy. Dlatego powinno się okresowo badać wszystkie parametry w hali produkcyjnej, zadbać o odpowiednie szkolenia z zakresu BHP, a także zainwestować w dobry system wentylacyjny.

Czytaj więcej…

Wentylacja hal produkcyjnych z NAAR Technik

Firma NAAR Technik specjalizuje się w aż czterech różnych systemach wentylacji.

Wentylacja przemysłowa musi być tak zaprojektowana i zamontowana, aby poradziła sobie z odbieraniem ilości pyłów, które czasami nawet wielokrotnie przekraczają najwyższe dopuszczalne stężenie (NDS). Wentylacja strefowa nada się zatem idealnie do miejsc, gdzie zapylenie przekracza kilka razy wartość NDS. Pozwala na objęcie instalacją tylko wybranego obszaru, co umożliwia wprowadzenie indywidualnych warunków w miejscach, gdzie są one konieczne.

Wentylacja miejscowa polega na montażu specjalnych odciągów tuż przy konkretnych stanowiskach, które generują niebezpieczne drobiny po to, aby jak najszybciej mogły zostać usunięte, nie narażając pozostałych pracowników w hali. Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła umożliwia zmniejszenie strat cieplnych i ogrzewanie różnych obszarów hali, wykorzystując podgrzane, „zużyte” powietrze.

Wentylacja mechaniczna hali produkcyjnej

Uważamy, że zapewnienie odpowiednich warunków pracownikom to priorytet przedsiębiorcy. Aby mu w tym pomóc, oferujemy instalację wentylacji mechanicznej, która zapewni bezpieczeństwo oraz komfort wszystkim osobom znajdującym się w hali produkcyjnej. Na rynku działamy przez wiele lat, dlatego znamy tego typu rozwiązania od podszewki, wiemy, jakie niesie ze sobą korzyści oraz w jaki sposób je zastosować, aby działały jak najefektywniej.

Montaż wentylacji nie tylko poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, ale także powoduje, że proces produkcyjny może działać bez przeszkód, eliminuje jeden z czynników powodujących awarię urządzeń, czyli pył, zmniejsza rachunki za ogrzewanie dzięki możliwości odzysku ciepła, a także daje możliwość zapewnienia odpowiednich warunków dla przechowywanych w magazynie materiałów.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, skontaktuj się z nami poprzez telefon, mail bądź formularz kontaktowy, umów się na konsultację i wybierz sprawdzony system wentylacji hali produkcyjnej.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom