Instalacje transportu pneumatycznego

Transport pneumatyczny odpadów kompozytowych

Proces: Produkcja wyciszeń samochodowych

Zainstalowana wydajność: 100 000 m3/h

Opis: Budowa czterech instalacji transportu pneumatycznego odpadów powstających w produkcji wyciszeń samochodowych. Instalacje obsługują łącznie ponad 40 punktów odbiorowych. Rodzaj odpadu to kompenent pianki, gumy i wykładziny. Wielkość odpadu  może dochodzić do rozmiarów obrzeża płyty podłogowej samochodu osobowego.

Transport pneumatyczny odpadów kompozytowych

Transport pneumatyczny odpadów kompozytowych to sposób na łatwe i bardzo szybkie pozbycie się śmieci, ścinków oraz drobnych zanieczyszczeń ze stanowiska pracy w zakładach motoryzacyjnych, gdzie dokonuje się np. wyciszenia samochodów. Dzięki dobrze zaprojektowanej instalacji i wydajnym urządzeniom przestrzeń, gdzie swoje zadania wykonują pracownicy oraz specjalistyczne maszyny, będzie czysta, higieniczna i przede wszystkim – bezpieczna. Brak zalegających odpadów kompozytowych to nie tylko kwestia estetyki i wygody, ale również mniejsze ryzyko pożaru czy innego nieszczęśliwego wypadku. Nasza firma od wielu lat świadczy usługi związane z projektowaniem, montażem i serwisem tego typu systemów dla wielu klientów z branży motoryzacyjnej. Mamy ogromne doświadczenie, dlatego też w tej kwestii warto zwrócić się do nas.

Czytaj więcej…

Transport pneumatyczny odpadów

Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, na czym tak właściwie polega transport pneumatyczny ścinków. Jest to sposób przemieszczania odpadów o różnej wielkości (nawet bardzo drobnych, jak np. materiały sypkie) za pośrednictwem specjalnych rur. W ich wnętrzu, w wyniku różnicy ciśnień, powstaje strumień powietrza, który pozwala na unoszenie i przenoszenie drobnych elementów z jednego miejsca w inne. Dodatkowo rury wyposażone są w inne części (np. wentylatory czy sprężarki), które razem składają się na urządzenie nazywane przenośnikiem pneumatycznym (próżniowym). Kompletny system projektowany jest na potrzeby konkretnego zakładu pracy, jego wielkość i poziom skomplikowania zależą od specyfiki miejsca i wykonywanych w nim prac. Zwykle całość składa się z wielu podnośników i nawet kilkudziesięciu punktów odbiorowych.

Dlaczego transport pneumatyczny odpadów kompozytowych to dobre rozwiązanie dla branży motoryzacyjnej?

Transport pneumatyczny odpadów jest bardzo często wykorzystywany w dużych zakładach motoryzacyjnych, gdzie produkowane są samochody i różnego typu pojazdy oraz części do nich, a także w tych, gdzie wytwarzane są wyciszenia do aut. Dobrze zaprojektowany i przemyślany system złożony ze sprawdzonych urządzeń najwyższej jakości pozwoli usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków, oszczędzić czas, umożliwi też zachowanie porządku na poszczególnych stanowiskach oraz stworzenie odpowiedniego środowiska pracy dla pracowników. Podnośniki doskonale sprawdzą się przy wszelkiego typu komponentach wykładziny, pianki i gumy, a także resztkach materiałów izolacyjnych, umożliwią transport nawet większych ścinków, np. odpowiadających wielkością krawędziom płyty podłogowej auta osobowego.

Aby system działał poprawnie, musi być ściśle dopasowany pod względem wydajności do potrzeb konkretnego zakładu. Dlatego tak ważny jest dobrze wykonany projekt oraz odpowiednie dobranie urządzeń, by działały w sposób energooszczędny, ekologiczny i cichy. Proponowane przez nas instalacje działają bezawaryjnie przez długi czas, skutecznie spełniając swoje zadanie.

  • logo debon
  • logo drukarni dako
  • logo canpack
  • black point
  • convert
  • cpp
  • logo cersanit
  • logo braas
  • bella
  • abb
  • alupol
  • alstom