Instalacje transportu pneumatycznego

Transport pneumatyczny ścinek spod sztanc - tektura falista

Proces: Produkcja opakowań

Zainstalowana wydajność: 30 000 m3/h

Opis: Instalacja odciągania ścinków tekturowych z maszyn sztancujących BOBST VISIONCUT i MARTIN FFG 1228 NT. Wymiary ścinków 250 x 100mm oraz 50 x 1050 mm. Tektura trzy i pięciowarstwowa. Instalacja wyposażona w układ filtracji powietrza oparty na filtrach otwartych.

Każdy przedsiębiorca posiadający zakład produkcyjny wie, jak ważne dla prawidłowego działania całego procesu jest usuwanie odpadów. Gromadzące się ziarna, proszki, ścinki, folia, papier, fragmenty materiałów, metalu czy plastiku zabierają potrzebne miejsce oraz mogą zanieczyścić obszary, gdzie produkcja nie jest w żaden sposób odgrodzona od reszty hali, co powoduje utrudnione sprzątanie rozproszonych pozostałości. Dlatego warto zainwestować w pneumatyczny system odprowadzania odpadów.

Czytaj więcej…

Transport pneumatyczny – działanie

System opiera się na działaniu sprężonego gazu, np. powietrza, które poruszając się pod wpływem różnicy ciśnień, wprawia w ruch transportowany materiał. To rozwiązanie jest świetną opcją na pozbywanie się odpadów, dzięki możliwości działania w pionie i poziomie, dlatego sprawdzi się w każdego rodzaju zakładzie.

Instalację bardzo łatwo dopasować do pomieszczenia, nie jest także wymagane tworzenie jej od początku do końca ze względu na możliwość podpięcia potrzebnych elementów do istniejących już urządzeń. Sama konstrukcja cechuje się elastycznością i lekkością, co pozwala na zastosowanie bez dodatkowych części podtrzymujących.

Ponadto system pneumatyczny składa się z prostych elementów, co umożliwia szybki, nieskomplikowany montaż oraz tanią naprawę bądź wymianę pojedynczych części. Transport pneumatyczny jest także bezpieczny dla osób, które obsługują instalację, jak i pracowników przebywających na terenie zakładu.

Transport pneumatyczny ścinków z NAAR Technik

Jako firma, która stawia na najbardziej optymalne dla klienta rozwiązania, oferujemy transport pneumatyczny ścinków tekturowych, będących odpadem w zakładach poligraficznych, pakujących towar, produkujących środki higieniczne lub opakowania, drukarniach i wiele innych.

Oferujemy różnego rodzaju urządzenia – od cutterów przez eżektory, iniektory, odpylacze, pompy próżniowe, prasy belujące, przenośniki, separatory mechaniczne i statyczne, shreddery, wentylatory tnące, transportowe, aż do zwężek Venturiego. Ponadto dopasowujemy instalację do istniejących urządzeń produkcyjnych, aby odbiór odpadów był najłatwiejszy.

Nad projektem instalacji, montażem oraz szkoleniami pracowników pod kątem właściwej obsługi czuwa szereg profesjonalnie przygotowanych inżynierów, którzy oferują swoją pomoc przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz kontaktowy, a bardziej szczegółowo przedstawimy ofertę dopasowaną do Ciebie.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom