Produkcja i prace związane z obróbką różnego rodzaju elementów generują zanieczyszczenia. Pyły skażają powietrze, jednocześnie zmniejszając bezpieczeństwo użytkowników obiektu. Dlatego też zapraszamy do współpracy – oferujemy wydajne systemy, które zapewniają skuteczne odpylanie w branży motoryzacyjnej.
Jednym z większych zagrożeń w przemyśle jest zanieczyszczenie powietrza, które w większości przypadków nie jest dostrzegalne gołym okiem. Niestety, mimo że niewidoczne, może powodować różnego rodzaju dolegliwości. Remedium na to zjawisko jest odpylanie. Jak przebiega proces oczyszczania powietrza?
Przyjmuje się zasadę, która zaleca usuwanie zanieczyszczeń w miejscu ich powstania. Z tego powodu stosuje się odpylanie przemysłowe miejscowe, a więc dotyczące konkretnych stanowisk, na których generowane są pyły. Ponieważ jednak część wspomnianych zanieczyszczeń może trafić do innych sektorów obiektu, dopełnieniem oczyszczania powietrza jest odpylanie ogólne.
Szczególnie problematycznym zjawiskiem w przemyśle jest pył zawieszony, czyli zanieczyszczenie generowane podczas różnego rodzaju prac, na przykład wiercenia, spawania, skrawania lub spalania. Cząstki pyłu ze względu na obecność w powietrzu oraz swój niewielki rozmiar trafiają do płuc, co z kolei może prowadzić do poważnych dolegliwości związanych z układem oddechowym.
To jednak nie wszystko – najmniejsze zanieczyszczenia mogą z płuc przedostać się do krwiobiegu i negatywnie wpływać na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Regularnie wdychany pył powoduje takie dolegliwości, jak nowotwory, astma, choroby serca czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.
Nasi specjaliści traktują każde zlecenie indywidualnie. Z tego powodu wykonywane odpylanie jest zawsze dopasowane do potrzeb klienta i specyfiki branży, w jakiej działa. Świadczymy także usługi serwisowe.
Zainstalowana wydajność: 6 000 m3/h
Opis: Instalacja odpylania śrutownicy zabezpieczona przeciwwybuchowo aktywnymi systemami butli z proszkiem gaśniczym HRD i SRD, oraz zabezpieczona przeciwpożarowo systemem gaśniczym opartym na butlach z gazem CO2.