Instalacje odpylania i odkurzania

Odpylanie linii ciągnienia drutu w wykonaniu zgodnym z ATEX

Branża meblarska – odpylanie przemysłowe

Produkcja mebli wiąże się z powstawaniem wielu zanieczyszczeń. Większość z nich jest widoczna gołym okiem i stosunkowo łatwa do usunięcia (np. trociny, skrawki drewna). Większy problem stanowi pył zawieszony, który unosi się w powietrzu i jest niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego pomożemy Ci w stworzeniu nowoczesnego systemu, który umożliwi skuteczne odpylanie. W branży meblarskiej utrzymanie czystości w zakładzie pracy jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracowników.

Czytaj więcej…

Wiele lat doświadczenia i wiedza naszych specjalistów sprawiają, że jesteśmy w stanie zaprojektować nawet najbardziej skomplikowane systemy odpylania. Zapewniamy także montaż oraz pełne wsparcie serwisowe z całodobową infolinią.

Odpylanie przemysłowe w branży meblarskiej

Wiele hal produkcyjnych posiada przestarzałe systemy odpylania lub w ogóle ich nie stosuje. Niestety, stanowi to zagrożenie dla wszystkich osób przebywających w takim miejscu. Pracownicy przez sporą część dnia są wystawieni na działanie czynników niebezpiecznych dla zdrowia. Nowoczesne instalacje odpylające potrafią skutecznie usunąć zanieczyszczenia z powietrza, tym samym znacznie poprawiając jego właściwości. Co ważne, może to wpłynąć nie tylko na komfort i zdrowie pracowników, ale też wizerunek przedsiębiorstwa.

Zagrożenia wynikające z braku systemów odpylania

Podczas produkcji mebli wykonuje się różne prace powodujące powstanie odpadów, np. skrawanie, szlifowanie czy polerowanie. Jeśli w zakładzie nie stosuje się wydajnego systemu odpylania, powietrze zostaje zanieczyszczone pyłem, który w niektórych przypadkach bywa niewidoczny dla oka. Ciągła inhalacja zanieczyszczonym powietrzem może powodować zachorowania na różne, nieraz bardzo poważne dolegliwości w postaci przewlekłej obturacyjnej choroby płuc czy nowotworów. Osadzający się na wszystkich powierzchniach pył zwiększa ryzyko pożaru.

Skuteczny system odpylania pomoże usunąć z powietrza inne niebezpieczne zanieczyszczenia, również chemiczne, takie jak formaldehyd. Jest to lotny związek organiczny, który ulatnia się przy stosowaniu klejów do produkcji płyt MDF. Znajduje się też w farbach i lakierach. Ma silne działanie rakotwórcze.

Profesjonalne odpylanie – branża meblarska

Projektujemy systemy odpylania w taki sposób, by usuwać zanieczyszczenia w miejscu ich powstania, dlatego wessanie powietrza odbywa się przede wszystkim w pobliżu stanowisk, które generują pył. Dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami, które pomogły już wielu klientom z tej branży. Wyróżniają nas skuteczność i profesjonalizm, a wykonywane przez nas instalacje są energooszczędne.

Proces: Produkcja materacy i mebli tapicerowanych

Zainstalowana wydajność: 52 000 m3/h

Opis: Trzy instalacje odpylania linii ciągnienia drutu do produkcji sprężyn materacy i mebli tapicerowanych. Instalacje zabezpieczone przeciwwybuchowo za pomocą membran eksplozyjnych i klap przeciwzwrotnych.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom