Instalacje odpylania i odkurzania

Odpylanie centrum obróbczego w wykonaniu zgodnym z ATEX

Branża kompozytowa – odpylanie

Odpady przemysłowe negatywnie wpływają na higienę w zakładzie pracy oraz na jego ogólny wizerunek, jednak przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla zdrowia pracowników. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania i instalacji systemów zapewniających odpylanie w branży kompozytowej. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Odpylanie przemysłowe – dlaczego jest potrzebne?

Produkcja i obróbka kompozytów są procesami nierzadko skomplikowanymi i wiążą się z użyciem wielu różnych materiałów. Z tego powodu poszczególne prace mogą generować zróżnicowane zanieczyszczenia, które utrzymują się w powietrzu w danym obiekcie. Dysponujemy jednak rozwiązaniami opracowanymi dzięki współpracy z klientami z branży kompozytowej, dlatego jesteśmy przekonani, że również dla Ciebie uda nam się stworzyć odpowiedni system odpylania przemysłowego. Branża kompozytowa jest wymagająca i zdajemy sobie z tego sprawę.

Dlaczego należy zadbać o odpylanie?

Odpylanie w branży kompozytowej jest wskazane przede wszystkim z powodów bezpieczeństwa pracowników. Podczas różnego rodzaju prac dochodzi do emisji pyłu, który może unosić się w powietrzu, stanowiąc zagrożenie dla użytkowników obiektu. Warto mieć świadomość, że duża część pyłów jest niedostrzegalna gołym okiem. Co więcej, im mniejsze są ich cząsteczki, tym większe stanowią zagrożenie. Dlaczego? Większe cząstki powodują głównie dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi, ponieważ nie są w stanie wniknąć do innych części organizmu. Tymczasem drobny pył (czasem rozmiarów jednego mikrona) może przez płuca dostać się do krwiobiegu i negatywnie wpłynąć na pracę różnych organów. Dowiedziono również, że pył jest w stanie powodować przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę, krzemicę, a nawet nowotwory.

Czytaj więcej…

Branża kompozytowa – odpylanie dopasowane do potrzeb

Jak stworzyć system zapewniający skuteczne odpylanie? Branża kompozytowa korzysta z wielu różnych materiałów, każdy zakład pracy jest inny. Z tego powodu głównym wyznacznikiem jest spersonalizowanie projektu w taki sposób, żeby był idealnie dopasowany do obiektu, znajdujących się w nim stanowisk pracy oraz generowanych zanieczyszczeń. Stosujemy nowoczesne filtry różnego rodzaju, a także specjalistyczne ssawy i wyciągi. Łączymy odsysanie miejscowe (używane w celu redukcji zanieczyszczeń w miejscu ich powstania) wraz z bardziej ogólnym.

Podczas tworzenia systemów odpylania dla branży kompozytowej korzystamy ze sprawdzonych i wytrzymałych materiałów, skutecznych filtrów oraz nowoczesnej technologii. Nasze instalacje są dzięki temu efektywne i energooszczędne.

Proces: Produkcja przyczep

Zainstalowana wydajność: 30 000 m3/h

Opis: Instalacja odpylania centrum obróbki kompozytów, wykonana w wersji przeciwwybuchowej. Układ wentylacji strefowej z nawiewem powietrza oczyszczonego z góry kierującym zanieczyszczenia do ssaw w podłodze.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom