Instalacje odpylania i odkurzania

Odpylanie linii technologicznej do produkcji zapraw, klejów i tynków

Branża budowlana – odpylanie

Przemysł budowlany zajmuje się produkcją różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych lub innych komponentów stosowanych przy wznoszeniu obiektów. Niestety, przy okazji w zakładach pracy dochodzi do powstawania różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą być niebezpieczne dla pracowników. Z tego powodu proponujemy kompleksowe systemy zapewniające odpylanie w branży budowlanej.

Czytaj więcej…

Odpylanie, czyli podstawa bezpieczeństwa w środowisku pracy

Każda gałąź przemysłu wymaga zachowywania odpowiedniej higieny w zakładzie pracy. Jest to związane nie tylko z estetyką, ale również bezpieczeństwem pracowników. W branży budowlanej odpylanie jest koniecznością, ponieważ przy tworzeniu różnego rodzaju produktów oraz ich obróbce dochodzi do powstania pyłów. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu systemów oczyszczających powietrze – mieliśmy okazję projektować instalacje zarówno dla mniejszych, jak i ogromnych obiektów.

Po co inwestować w odpylanie przemysłowe?

Korzystanie z systemów odpylania jest wręcz konieczne. Przy produkcji i obróbce (np. elementów cementowych) powstaje dużo zanieczyszczeń, które bardzo negatywnie wpływają na zdrowie. Jeśli powietrze jest skażone, pracownicy są przez kilka godzin dziennie wystawieni na niebezpieczny czynnik, który może powodować liczne choroby.

Cząsteczki pyłu obecnego w zakładzie pracy mogą mieć różne rozmiary, dlatego czasami pył jest niewidoczny gołym okiem – jednak nadal jest obecny w powietrzu. Ekspozycja na ten rodzaj zanieczyszczenia zwiększa ryzyko zapadnięcia na choroby związane z układem oddechowym (np. astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc). Mniejsze cząsteczki pyłu mogą się przedostać do krwiobiegu, wpływając na różne organy. Czasami jest to powodem zachorowań na nowotwory. Z tego powodu tak istotne jest odpylanie przemysłowe. Branża budowlana jest tego doskonałym przykładem.

Branża budowlana – odpylanie skuteczne, czyli jakie?

Uznaje się, że najskuteczniejsze odpylanie w branży budowlanej – oraz każdej innej – to takie, które pobiera całość lub większość pyłu w miejscu jego powstania. Z tego powodu każdy wykonywany przez nas system odpylania jest inny i przede wszystkim dopasowany do konkretnego przedsiębiorstwa – wielkości obiektu, rodzaju zanieczyszczeń, rozmieszczenia stanowisk. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie oczyszczania powietrza. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które wyróżniają się wytrzymałością oraz niezawodnością, a także efektywnością i energooszczędnością. Zapraszamy do współpracy.

Proces: Produkcja chemii budowlanej

Zainstalowana wydajność: 16 000 m3/h

Opis: Instalacja odpylania linii produkcyjnej obejmująca swoim zasięgiem cały proces przygotowania produktów, od transportu z silosów, po pakowanie do worków. Instalacja wykonana na zasadzie odciągów miejscowych z punktów emisji takich jak wysypy z silosów i mieszalników, przesypy przenośników taśmowych, linia pakowania worków. Jako urządzenie filtracyjne zastosowano filtr workowy.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom