Instalacje wentylacji

Instalacja klimatyzacji w produkcji przypraw

Proces: Mieszanie przypraw niejednorodnych

Zainstalowana wydajność: 5 500 m3/h

Opis: Pełny proces uzdatniania powietrza nawiewanego do hali mieszalni.
Jest ono filtrowane, podgrzewane dwustopniowo (wymiennik glikolowy + nagrzewnica), chłodzone i osuszane w osuszaczu. Dodatkowo instalacja współpracuje z instalacją odpylania z częściową recyrkulacją powietrza.
Ze względów sanitarnych wszystkie przewody zostały ukryte ponad sufitem podwieszanym. Dzięki zastosowaniu dodatkowego osuszacza w pomieszczeniu utrzymywana jest stała wilgotność powietrza

Skuteczna klimatyzacja w halach produkcyjnych

Zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza w każdych warunkach w wielu przypadkach okazuje się konieczne już w zaciszu domowym, gdzie spędza się wyjątkowo dużo czasu. Potrzeba ta jest jeszcze silniejsza w przypadku przestrzeni o wykorzystaniu przemysłowym, gdzie codziennie pracownicy spędzają wiele godzin. W takiej sytuacji niemożliwe jest pominięcie tak istotnej kwestii, jak zapewnienie odpowiedniego poziomu wentylacji każdego dnia. Warto pamiętać, że to właśnie na pracodawcy spoczywa istotny obowiązek zapewnienia wszystkim pracownikom odpowiednich warunków do pracy.

Czytaj więcej…

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie systemu wentylacyjne, zapewniający swobodny przepływ powietrza w miejscu pracy. Jednym z szczególnych zakładów, w których obowiązki wykonywane są niemal cały czas, są właśnie zakłady zajmujące się produkcją przypraw. W tego rodzaju miejscach liczy się przede wszystkim wydajność oraz efektywność pracy, dlatego szczególnie ważne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do wypełniania takich wymogów. Kluczową kwestią staje się więc założenie odpowiedniej klimatyzacji.

Na hali produkcyjnej panują ekstremalne warunki, szczególnie jeśli chodzi o przemysł spożywczy. Duża ilość produktów, a także intensywna woń efektu końcowego może sprzyjać pogorszeniu stanu czystości powietrza. Ten aspekt pracy jest szczególnie ważny, jeśli chodzi o specyficzny proces wyrabiania przypraw. W trakcie przygotowywania tego rodzaju produktów do otoczenia wydziela się wiele zanieczyszczeń związanych z produkcją spożywczą. Klimatyzacja przemysłowa jest więc idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na znaczne podniesienie komfortu wszystkich osób, które w danym momencie przebywają na hali produkcyjnej.

Kompleksowa klimatyzacja na hali produkcyjnej – skuteczny i bezpieczny system

W przypadku działań mających na celu poprawę jakości powietrza w danym miejscu konieczne jest przede wszystkim zastosowanie kompletnych systemów, które poradzą sobie z konkretnymi wyzwaniami, jakie stawia produkcja przemysłowa. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w branży doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest klimatyzacja w halach produkcyjnych, która działa bez zarzutu. Wykonujemy realizacje z wykorzystaniem kompletnych systemów, dzięki którym możliwe jest nie tylko usuwanie uciążliwych zapachów, ale także znaczne obniżenie temperatury w miejscu pracy. Wiemy, jak kłopotliwe może wydawać się dobieranie całej instalacji, dlatego zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom