Instalacje odpylania i odkurzania

Centralne odkurzanie pyłów gumy i sadzy w wykonaniu zgodnym z ATEX

Branża gumowa – odkurzanie

Odpowiednia higiena w zakładzie produkcyjnym jest wymagana zarówno przez prawo, jak i z perspektywy zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków. Oferujemy rozwiązania w zakresie projektowania i instalacji urządzeń umożliwiających wydajne odkurzanie w branży gumowej. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej…

Odkurzanie przemysłowe – branża gumowa

Nasza firma zajmuje się projektowaniem systemów do odkurzania hal przemysłowych dla różnych branż. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję współpracować z firmami pracującymi w produkcji opon oraz innych towarów gumowych, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest utrzymanie właściwej higieny w zakładzie pracy.

Oferujemy przede wszystkim dwa rozwiązania w przypadku odkurzania. Branża gumowa często posiada systemy bazujące na odkurzaczach centralnych oraz przejezdnych.

Centralne odkurzanie w przemyśle gumowym polega na umieszczeniu w obiekcie głównej maszyny, do której będą podłączone kanały tworzące w budynku instalację z punktami wysysającymi zanieczyszczenia – podpina się do nich przewody pozwalające oczyścić okoliczny obszar bez konieczności przetransportowania dużego odkurzacza przejezdnego. Co więcej, to rozwiązanie umożliwia odkurzanie w kilku punktach jednocześnie.

Odkurzanie w branży gumowej za pomocą przejezdnych pozwala uporać się z najmocniejszymi zanieczyszczeniami. Urządzenia stosowane w tym celu to spore maszyny jeżdżące. Wyróżniają się mocą, a także możliwością odkurzania w dowolnym miejscu – w przeciwieństwie do odkurzaczy centralnych.

Dlaczego to takie ważne? Odkurzanie – branża gumowa

Każdy zakład pracy generuje zanieczyszczenia. Omawiana branża produkuje sporo odpadów związanych z obróbką gumy. Co więcej, przy produkcji towarów gumowych wydzielają się szkodliwe substancje, które mogą zagrażać zdrowiu pracowników. To nie wszystko, ponieważ ścinki, pyły i inne produkty uboczne wykonane ze wspomnianego materiału posiadają właściwości łatwopalne, dlatego ich obecność na stanowisku pracy zmniejsza bezpieczeństwo przebywających tam osób.

Nowoczesne odkurzanie – branża gumowa

Jeżeli zależy Ci na wydajnych urządzeniach, które będą w stanie skutecznie oczyścić stanowiska pracy w zakresie produkcji towarów gumowych, to możesz nam zaufać. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasi eksperci zadbają o to, by system został idealnie dopasowany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Gwarantujemy także wsparcie na każdym etapie współpracy.

Proces: Produkcja opon

Zainstalowana wydajność: 800 m3/h

Opis: Instalacja centralnego odkurzania pyłów wybuchowych na obszarze młynów półproduktów do wytwarzania opon samochodowych. 800 m.b. rurociągu, 60 gniazd przyłączeniowych, równoczesność pracy na 4 gniazdach jednocześnie. Instalacja zabezpieczona przed skutkami wybuchu zgodnie z ATEX. Zastosowano bezpłomieniowy układ rozładunku eksplozji pozwalający na umieszczenie odpylacza wewnątrz budynku oraz pompę Root’s w wersji Ex.

 • logo debon
 • logo drukarni dako
 • logo canpack
 • black point
 • convert
 • cpp
 • logo cersanit
 • logo braas
 • bella
 • abb
 • alupol
 • alstom